Carl I. Hagen
«Jeg er brun. Uansett hvor jeg er. Det er som solen finner meg uansett.»
- Carl I. Hagen
Ektefelle: Eli Hagen
Carl I. Hagen, også kjent som sukkerprinsen fra Røa og Solkongen, er en norsk «politiker» og avlsmaskin. Hagen har gjennom årene skaffet seg mange barn med brune nyanser, som Siv Jensen, Per Sandberg, Martin Schancke, Rocco Hansen, Steinar Bastesen, Jan Simonsen og Kjell Elvis.
Familie[rediger]
Mor: Wenche I. Foss
Far: Adolf I. Hagen
Brødre: Rimi-Hagen og Porno-Hagen.
Barn: Siv Jensen, Per Sandberg, Martin Schancke, Porno-Rocco Hansen, Steinar Bastesen, Jan Simonsen og Kjell Elvis.
Oppvekst[rediger]
Hagen blei født på Røa og preget av dette. På Røa på 50- og 60-tallet var det ingen fremmedkulturelle, noe som skulle prege Hagen sterkt. Frem til han nærmet seg 30 år livnærte Hagen seg på salg av sukker, primært til produksjon av hjemmebrent.
Hagen meldte seg som 15-åring inn i Nasjonal Samling, selv om dette partiet forlengst var oppløst etter noen uheldige episoder på 1940-tallet. Deretter gjorde den ambisiøse sukkerpenisen karriere i
- «Anders Langes Parti for sterk nedsettelse av avgiftene på VI Menn».
Politikk[rediger]
Etter at partileder Anders Lange blei eggelikør-alkoholiker, grunnet alt for lave avgifter på eggelikør, fikk Carl I. Hagen selv overta roret i partiet. Han omdøpte det da til «Fremskritts»partiet. På mange måter kan man si at han burde omdøpt det til :
- "vindhane"-partiet istedet. Av de store partiene på tinget vingler hans parti ekstremt mye fra sak til sak. For eksempel ville han ha kreftavgift, men ønsket samtidig å kutte staten med 76,9%.
Da han forstod at økonomisk politikk kanskje ikke var det han behersket best, viet han resten av sitt politiske liv til å kjempe mot minoriteter. Med forslag som å internere flyktninger i lukkede mottak i Afrika oppnådde han en periode med jevn økning på meningsmålingene.
Slagordet fra valgkampen i 1985, «Med Fremskrittspartiet mot alenemødre», blei en stor suksess. Det samme gjaldt kampanjen fra 1989-valget, «Med Fremskrittspartiet mot nordlendinger». Hagen har også vunnet mange hjerter for sin kamp mot homofile, muslimer og utlendinger.
Seksualitet[rediger]
Erik Solheim har tidligere uttalt at Carl I. Hagen har problemer med for tidlig ny sex-lyst, noe hans kone Eli Hagen aldri har bekreftet , men naboene skal vist ha hørt hun si en gang.
- "Nå igjen Carl , du og din lille røver altså"
At han aldri får nok , kan dette være en forklaring på Hagens stadig vedvarende dårlige humør. Og en av grunnene til at partiet hans går ganske greit .Han prøver igjen og igjen.
![]() |
![]() ![]() | |
Du kan hjelpe til ved å laste opp et bilde og redigere artikkelen.
Hvis ikke vil Wikipedianere tro at artikkelen er fra Wikipedia! |