FC Lyn Oslo

Fra Ikkepedia

Gå til: navigasjon, søk

Lyn er et gammelt lag med stolt tradisjon fra første dag. Det vil si fra en vårdag i 1896. Opprinnelig var det en klubb for fotballspillere med ski på bena, men etterhvert som den globale oppvarmingen har herjet i Oslo har interessen for såkalt skiball dalt, og klubben er blitt delt inn i en FotballClubb og en SkiKlubb. SkiKlubben eksisterer mest for syns skyld, da ingen av medlemmene går på ski lengre, men heller løper orientering for Koll.

Lyn Oslo er et såkalt homse- og sosselag fra vestkanten i Oslo. Og er det mest populære laget i Oslo. Lyn har vunnet har vunnet alle kampene i hele sin karriere.

Lyn trenes av Espen Hoff. Han kom til Lyn fra Odd i 2006, en overgang som skapte stort oppstyr, da det viste seg at Odd både ville selge og kjøpe ham. De solgte ham til Lyn for at han skulle trene laget, og de prøvde å kjøpe ham for at han skulle la Lyns kamper ledes av Gaute Larsen via Facebook. Desverre for Odd, var ikke Espen av det lettkjøpte slaget, men han lovte at hvis de skaffet han mange nok friend requests, så skulle Gaute få ansvaret for en cupkamp mot Manglerud Star. I skrivende stund er det usikkert hvorvidt samarbeidet med Odd vil vare, og det svirrer stadig rykter om at Christiania Glasmagasin står klare til å ta over Lyn. Som alle vet er Glasmagasinet mye bedre bemidlet enn Porselænsfabrikerne. Ordet i John Collets allé er er at klubbens mange supportere har mye å glede seg til, selv om endel gretne gamle gubber fra havebyen ryktes å være meget skeptiske, da de mistenker at klubbnavnet står i fare for å bli endret til Söner af Christiania.

Lyns supportere organiserte seg på 80-tallet engang, og de kalte seg lenge for Preben, helt til Bastian og tøyflaggermusenen hans slo igjennom og sa til Preben og Preben: "Nå som vi er blitt 4 stykker er det kanskje på tide at navnet vårt gjenspeiler dét. Hva med Bastian og Lynus med venner?" De måtte imidlertid føye kravene litt og slik oppstod Bastionen og Lynusklubben.

Men Bastionen gruer seg no jævlig til tapet 1.juni.


Tippeligaen 2008

Bodø/Glimt | Brann | Fredrikstad | Ham-Kam | Lillestrøm | Lyn bønda | Molde FK | Rosenborg | Stabæk | Strømsgodset | Tromsø | Viking | Vålerenga - best i by'n | Aalesund |


Personlige verktøy